facebook

Kategorie mp3 na sprzedaż

Nawigacja

Filmiki edukacyjne

Stowarzyszenie miłośników twórczości Jaromira Nohavicy "Kometa"

Zagadki muzyczneKsiążki

Szukaj

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,956
· Najnowszy użytkownik: AlicjaHYBCIA
Zlot żłobkowych cioć

Piosenki od A do Z
Kapelusz pełen nut


Pląsy bez paszportu

Książki

Pierwszaki śpiewaki Muzyka klasa I

Muzyk klasa II

Muzyka klasa III
Muzyka klasa IV

Muzyka klasa V

Muzyka klasa VI

Kto ty jesteś

Serce w plecaku

PARTNERZY

Zlot Żłobkowych Cioć

1000 baner.jpg

 

W ramach Zlotu w sobotę 30 czerwca 2018 organizujemy w Trójmieście ZLOT ŻŁOBKOWYCH CIOĆ połączony z konferencją, która odędzie się w Olivia Business  Center w Gdańsku, godzinach od 9.00- 15.00.


Organizatorem konferencji jest Fundacja dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce" z Gdańska.


Partnerami konferencji są :

 • Studio Psychologiczne Joanna Węglarz
  • Centrum Edukacji i Rozwoju 4 Sowy i Coś.

  3 logo.jpg


  113333.jpg

  Wywiady z naszymi prelegentami - kliknij
  P R O G R A M

  1a program.jpg

  2 program.jpg


  N A S I   P R E L E G E N C I


  1.jpg JOANNA WĘGLARZ - Gdynia

  Temat: Co może nas  zaniepokoić w rozwoju malucha (psychologia)

  Joanna Węglarz- ukończyła studia magisterskie w zakresie psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, w 2015 r uzyskała dyplom specjalisty w zakresie psychologii klinicznej, w 2017 ukończyła  studia  podyplomowe „Diagnoza i rehabilitacja neuropsychologiczna” prowadzonych na UMCS w Lublinie.

   

   

  123.jpg JACEK ROZUMEK - TCZEW

  Temat: Podążanie za dzieckiem w opiece i stymulacji rozwoju ruchowego (fizjoterapeuta)

  Jacek Rozumek- pedagog specjalny. Od 26 lat pracuje z dziećmi z zagrożonymi niepełnosprawnościami, aktualnie w szpitalach tczewskich zajmuje się terapią niemowląt i małych dzieci. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia ze studentami  Uniwersytetu Gdańskiego  oraz Pomorskiej Gdyńskiej Szkole Nauk Stosowanych  w Gdyni.  2dwie.jpg

  MAŁGORZATA MIECHOWSKA I MIROSŁAWA SAKŁAK - Gdynia

  Temat: Uważność i relaksacja u małych dzieci (pedagogika zabawy)

  Małgorzata Miechowska - pedagog, niestrudzona animatorka zabaw i zajęć dla dziecicych. Ukoczyła PedagogikOpiekuczo - Wychowawcz, AnimacjWspółpracy rodowiskowej, Kurs Licencyjny - Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Kurs Wstpny I Stopnia - Metoda Ruchu Rozwijajcego W. Sherborne.Kurs Kwalifikacyjny -Terapia Pedagogiczna, Kurs Podyplomowy - Arteterapia. Akademia Terapii Ekspresyjnej. Prezes Oddziału i trener II stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddziału w Gdyni, członek Sekcji Tanecznej i Komisji Certyfikacyjnej w/w Stowarzyszenia. Prowadzi Centrum Edukacji i Rozwoju 4 Sowy i Coś.

  Mirosława Sakłak - pracuje jako nauczycielka Wczesnej Edukacji a  obecnie jest nauczycielem dyplomowanym w Gdyńskiej Szkole Społecznej. Posiada tytuł trenera pomocy psychologicznej.Jest również   terapeutką dzieci z trudnościami w czytaniu  i pisaniu, a od trzech lat neuropsychoterapeutką 2 stopnia terapii biofeedback.


  MICHAŁ SYMONOWICZ - Wrocław

  Temat: Pląsy i tańce dla najmłodszych, czyli jak uczyć dzieci, aby polubiły taniec (pedagog-tancerz)

  Michał Samonowicz- absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczyciel kształcenia zintegrowanego i edukacji przedszkolnej. Związany z tańcem od ponad 15 lat. Od 2008 roku prowadzi zajęcia taneczne w szkołach i przedszkolach, laureat Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków. Właściciel firmy Mali Wspaniali.

   

  Bez nazwy-2.jpgMONIKA MOKRZYSZCZAK- Warszawa

  Temat: Dziecięcy Dar Dotyku, czyli Children Massaging Children (metoda CMC)

  Monika Mokrzyszczak- pedagog  specjalny. Od 2003 roku tzn. od monentu ukończenia kursu masażu dziecięcego u Pani Evy Scherer zajmuje się  metodą CMC  Prowadzi zajęcia z dziećmi, warsztaty z rodzicami, a od paru lat w Centrum Szkoleniowym PSPiA KLANZA warsztaty dla zainteresowanych osób.


   

  kasia.jpg KATARZYNA ZAWADZKA - Sopot

  Temat: Nauka gry na skrzypcach Metodą Suzuki - Wczesny start- korzyści i wyzwania (muzykowanie)

  Katarzyna Zawadzka jest  absolwentką klasy skrzypiec Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wiele lat pracowała  w orkiestrze Opery Bałtyckiej.  Od 2001 roku gra   w kwartecie smyczkowym Allegro, w którym z koleżankami cieszy się wspólnym muzykowaniem.Od 2009   uczy dzieci gry na skrzypcach W Instytucie Suzuki w Gdańsku.


  145aa.jpg IZABELA MICHTA - Sosnowiec

  Temat: Jak wychować mola książkowego? (czytanie)

  Izabela Michta - absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autorka książek dla dzieci, m. in. "Co warto wiedzieć o przyrodzie", "Podróż do wnętrza ucha" oraz serii "Do Uszka Maluszka". Współpracuje z kwartalnikiem dla dzieci "Pstryk Myk".

   

  111Marianna.jpgMARIANNA GRABOWSKA-ŻUR - Gdynia


  Temat: Dziecko najlepiej wie czego mu potrzeba-Żłobek Montessori

  Mariannna Grabowska- Żur- Psycholożka, terapeutka TSR, absolwentka kursu Wychowanie małego dziecko do 3 roku zycia w pedagogice M. Montessorii oraz Kursu przedszkolnego i wczesnoszkolnego, absolwentka Studium Mediacji metodą NVC,    Twórczyni AQQ Montessori-żłobka i przedszkola, w których dzieci wyznaczają cele, a opiekunowie zapewniają optymalne warunki do ich osiągania.

   

   


  140 kasia draganik.jpg KASIA DRAGANEK - Warszawa

  Temat: Zastosowanie bajkoterapii w pracy opiekuna dziecięcego (bajkoterapia)

  Kasia Draganek- młodszy  opiekun w Zespole Żłobków Miasta Stołecznego Warszawy.  Studentka studiów magisterskich na kierunkuEdukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyła szkolenia: „Pedagogika Montessori”  „Objawy zaburzeń sensorycznych: wzrok, słuch i dotyk”. Pisze bajki terapeutyczne dla dzieci żłobkowych.

   

   

   

  11145.jpg WERONIKA SIENIAWSKA - Pruszcz Gdański

  Temat: Wczesna interwencja logopedyczna - cele i możliwości (logopedia)

  Weronika Sieniawska- logopeda, absolwentka międzywydziałowego kierunku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Gdańskim. Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie medycznych aspektów logopedii, w tym diagnozy i mioterapii niemowląt – odruchów i zaburzeń kompleksu ustno-twarzowego. Interesuje się również jąkaniem, dysfagią i zaburzeniami słuchu. Terapeuta międzynarodowej metody Palin PCI, ETT-HNO Kinesiotapingu neurologopedycznego. Przewodnicząca Naukowego Koła Logopedów.  Agnieszka.jpg AGNIESZKA KUŹBA - Kraków

  Temat: Idea złobków leśnych (przyroda)

  Agnieszka Kuźba- wnuczka leśnika i rolnika, kobieta podleśno-przypolno-nadrzeczna, z wykształcenia i pasji nauczyciel przedszkola, przyrodnik, animator sztuki i czasu wolnego dzieci i ich rodziny trzypokoleniowej, Członek OMEP i Children&nature Network. Prezes Fundacji Bezpieczne gniazdo - Safe Nest, której jest założycielką. W trakcie podróży opowiada dzieciom i dorosłym bajkę - metaforę Bezpieczne Gniazdo, której jest autorką. To historia o konieczności porozumienia ponad podziałami na rzecz tworzenia dzieciom godnych, bezpiecznych i zdrowych warunków rozwoju w poszanowaniu i miłości do przyrody.  1130.jpg BARBARA JEDYNAK -Wrocław

  Temat: Mutyzm wybiórczy- co opiekun w żłobku wiedzieć powinien

  Barbara Jedynak- Jako logopeda pracuje z osobami w różnym wieku, prowadzi zajęcia logopedyczne w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Pracuje z osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu mutyzmu wybiórczego i afazji w Instytucie Studiów Podyplomowych w Warszawie oddział w Bolesławcu oraz zajęcia z mutyzmu wybiórczego na podyplomowych studiach neurologopedii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i na podyplomowych studiach logopedycznych.

  Na facebooku znana jako Logopeda w Twoim domu Barbara Jedynak


  123123.jpg1s11.jpg

  MARIA MARKIEL I PAULINA FRĄCKIEWICZ Gdańsk/ Bydgoszcz


  Temat: "Raz, dwa, trzy - migaj Ty!: elementy

  języka migowego w rozwoju małego dziecka"

  Maria Markiel- opiekun dziecięcy w żłobku AQQ Montessori w Gdyni.  Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika z opieką i wczesnym wspomaganiem rozwoju małego dziecka. Ukończyła Kurs Języka Migowego PJM (poziom I). Obecnie studentka logopedii ze specjalnością wczesna interwencja logopedyczna na Uniwersytecie Gdańskim.  

  Paulina Frąckiewicz -
  opiekun w Zespole Żłobków Miejskich w Bydgoszczy.  Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika z opieką i wczesnym wspomaganiem rozwoju małego dziecka oraz pedagogika opiekuńcza i pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem muzycznym wg.E.E Gordona. Uczestniczyła w licznych kursach, w tym: Kurs Języka Migowego PJM (poziom III).


  aotta.jpg KAMILLA OTTA - Gdynia

  Temat: Felinoterapia i kynoterapia, a jej wpływ na dziecko


  Kamilla Otta - dyplomowany Zoopsycholog,Treser psów.Właściciel ZORYA APTC–szkoły prowadzącej zajęcia z kotem z obszaru AAA oraz AAE, a także zajęcia indywidualne dla psów nastawione na ich terapię behawioralną.Współpracuje z klubami malucha,szkołami odwiedzając je wraz z przygotowanym do tego zadania kotem rasy Sfinks kanadyjski. Konsultowała trudne przypadki zarówno psów, kotów, ale też skunksów, zajęcy, królików.


   

   

   

  145 Maria Zofia Tomaszewska.jpg MARIA TOMASZEWSKA - Gdynia

  Temat: Piosenki w żłobku (muzyka)

  Maria Tomaszewska - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ceniony pedagog, autorka ponad 200 piosenek  dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz materiałów metodycznych dla nauczycieli, w tym "Pląsów z długą brodą" . Współautorka "Piosenek  na literki" do „Metody Dobrego Startu”. Współpracuje z Wydawnictwem „Bliżej Przedszkola” oraz Wydawnictwem Edukacyjnym „Podręcznikarnia”. Prowadzi stronę edumuz.pl

   

  =======================================

  Dodam jeszcze, że dzień wcześniej, w piątek 29 czerwca od 16.00 odbywać się będzie integracja żłobkowych cioć  w jednej z gdyńskich herbaciarni
  Do zobaczenia w Gdyni 29 czerwca. O miejscu spotkania powiadomimy mailowo.   

  CENA  75 zł.

  BRAK MIEJSC NA ZLOT
  spiewaki@poczta.onet.pl

  Oto dane do wpłat:

  Fundacja dla Dziecka i Rodziny Wschodzące Słońce;, al. Grunwaldzka 5, Gdańsk
  53 1750 0012 0000 0000 2710 1046
  z dopiskiem Zlot Żłobkowych Cioć 2018


  Opłata za uczestnictwo obejmuje: koszty operacyjne związane z obsługą logistyczną uczestników, przerwy kawowe, zaświadczenie potwierdzające udział w formie doskonalenia zawodowego.

  Uwaga: Koszty dojazdu, dodatkowego wyżywienia oraz ewentualnego noclegu pokrywa Uczestnik we własnym zakresie.


  Osoba do kontaktu: Maria Tomaszewska 509 899 688

   

  -

   Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności.
  Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
  Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
  18,260,069 Unikalnych wizyt
  PHP-Fusion PL